Deratizace Libor Čihák
+420 603 228 980
slideshow
Předchozí

Cvrček domácí

 • Cvrček domácí (Acheta domesticus)

  Cvrček domácí (Acheta domesticus)

  Zoom in
 • Cvrček domácí (Acheta domesticus)

  Cvrček domácí (Acheta domesticus)

  Zoom in
 • Kalamita cvrčků

  Kalamita cvrčků

  Zoom in

Cvrček domácí dorůstá délky 16–20 mm. Má poměrně štíhlé, běložluté tělo s hnědou kresbou na hlavě a hrudi, dvěma dlouhými štěty na zadečku a poměrně dlouhými tykadly. Samice má na rozdíl od samce na zadečku navíc kladélko. V noci cvrček obtěžuje hlasitým cvrkáním, které vydávají pouze samečci třením křídel o sebe ve vzpřímené poloze, na kterých u kořene mají silné žilkování. Křídla samiček jsou hladká.

Způsob života a potrava

Cvrček domácí preferuje pro svůj život místa s teplotou nad 28 °C a vysokou vlhkostí vzduchu. Proto bývá velice hojný v pekárnách, lázních nebo v teplých sklepech domů. Nejraději přebývá v místnosti s potravinami. Cvrček může infikovat svoji potravu, tím přenáší choroby například: salmonelu, roztoče a bakterie. Cvrček je plachý živočich, který bývá většinou dobře ukryt na nějakém nedostupném místě. Jde o typického všežravce, který dokáže pozřít téměř vše stravitelné.

Rozmnožování

Cvrček domácí má proměnu nedokonalou, samička klade 200-300 vajíček banánovitého tvaru do spár a skulin. Nymfa se líhne za 1-2 týdny a je podobná dospělci, jen je bezkřídlá. Svléká se cca jedenáctkrát a dospívá ve 2-3 měsících. Délka života je maximálně 1-2 roky.

Základní údaje
Název: Cvrček domácí
Latinsky: Acheta domesticus
Třída: Hmyz
Řád: Rovnokřídlí
Čeleď: Cvrčkovití
Rod: Cvrček
Velikost: 1,6 - 2 cm
Věk: 1 - 2 roky
Jsme specialisté na hubení škodlivých hlodavců, hmyzu a patogenních mikroorganismů, na trhu působíme více než 30 let... Libor Čihák, jednatel

Rychlý kontakt

Veškeré služby poskytujeme

do 48 hodin!

Deratizace Libor Čihák

telefon603 228 980

emaillibor-cihak@deratizator.cz

Naše působnost

mapaKarlovarský kraj

mapaPlzeňský kraj

mapaJihočeský kraj

mapaÚstecký kraj