Deratizace Libor Čihák
+420 603 228 980
slideshow
Předchozí

Moucha domácí

  • Moucha domácí (Musca domestica)

    Moucha domácí (Musca domestica)

    Zoom in
  • Moucha domácí (Musca domestica)

    Moucha domácí (Musca domestica)

    Zoom in

Dospělí jedinci mají délku 6-12 mm. Jejich hrudník je šedivý se čtyřmi podélnými tmavými čarami na zádech. Spodní části břicha jsou žluté a celé tělo mají pokryté chlupy. Samice jsou o něco větší než samci a mají větší prostor mezi červenýma složenýma očima. Mají pouze jeden pár křídel. Oči Mouchy jsou složeny z tisíců čoček a jsou velmi citlivé na pohyb. Ústní ústrojí je sosák se sacími polštářky.

Způsob života a potrava

Moucha domácí je nejčastější druh dvoukřídlých vyskytující se v domovech. Moucha žije samotářsky. Potravou mouchy domácí je kazící se maso, ovoce a výkaly. Živí se mimo jiné pozůstatky odumřelých organismů a spolu s ostatními druhy dvoukřídlých má tedy důležitou roli při likvidaci organických odpadů. Bez much a jim příbuzných druhů bychom byli zavaleni hnijícími odpadky a zdechlinami.

Rozmnožování

Každá samice naklade do různých odpadků, na hnojiště a na rozkládající se části rostlin až 900 vajíček ve snůškách po 120 až 160. Z vajíček se vylíhnou larvy a po 3 až 4 dnech se zakuklí. Již tři dny po opuštění kukly je samice mouchy domácí schopna klást vajíčka. Mívá až pět generací za rok.

Základní údaje
Název: Moucha domácí
Latinsky: Musca domestica
Třída: Hmyz
Řád: Dvoukřídlí
Čeleď: Mouchovití
Rod: Moucha
Velikost: 0,6 - 1,2 cm
Věk: 1 měsíc
Jsme specialisté na hubení škodlivých hlodavců, hmyzu a patogenních mikroorganismů, na trhu působíme více než 30 let... Libor Čihák, jednatel

Rychlý kontakt

Veškeré služby poskytujeme

do 48 hodin!

Deratizace Libor Čihák

telefon603 228 980

emaillibor-cihak@deratizator.cz

Naše působnost

mapaKarlovarský kraj

mapaPlzeňský kraj

mapaJihočeský kraj

mapaÚstecký kraj