Apodemus sylvaticus | Savci | Hlodavci | Myšovití | Myšice

Myšice křovinná dosahuje délky těla 7,5 až 11 cm, ocas je o něco kratší, měří 7 až 10,5 cm. Myšice váží 13 až 38 g. Srst má na hřbetu šedohnědou až hnědou barvu. Na břichu se prolíná bělavá barva srsti s šedivou. Někteří jedinci mají na krku žlutou skvrnu. Myšice má velké ušní boltce a velké černé oči. Zadní nohy jsou velice dlouhé a umožňují jí při běhu kličkovat a skákat. Myšice křovinná má výborný čich.

“ Jsme specialisté na hubení škodlivých hlodavců, hmyzu a patogenních mikroorganismů, na trhu působíme více než 30 let... ”

Způsob života a potrava

Myšice křovinná je aktivní pouze v noci, přes den spí ve svém úkrytu, který opouští za soumraku. Myšice křovinná dobře šplhá a skáče (většinou se pohybuje rychlými skoky). Umí i plavat. Žije v málo organizovaných skupinách, kterým dominuje dospělý samec. Myšice křovinná se živý převážně nejrůznějšími semeny, ořechy a dužnatými plody. Často konzumuje zásoby zrní. Pokud nemá dostatek rostlinné potravy žere s oblibou hmyz, plže nebo dešťovky. Na zimu si vytváří zásoby, především semen a oříšků. Ve své podzemní noře zvládne zaplnit i více objemných zásobáren.

Rozmnožování

Myšice křovinná si staví hnízdo v noře, často v měkkých půdách. Během roku od února do srpna má samice až 3 vrhy, každý obvykle čítá 4 až 7 mláďat. Mláďata, která se rodí holá a slepá, váží 1 až 2 g. První týdny života tráví mláďata myšice křovinné v měkce vystlaném hnízdě. Od šestého dnem jim začne tělo pokrývat srst, která je zpočátku tmavší než u dospělých jedinců. 12 až 14 dní od narození se jim otevírají oči a rostou jim přední zuby.