Blatta orientalis | Hmyz | Švábi | Švábovití |

Šváb obecný dorůstá velikosti okolo 21 až 28 mm a má tmavě hnědou barvu. Řadí se mezi všežravce. Samice a samec jsou rozdílní. Samec má dobře vyvinutá křídla, kdežto samice má jen pahýly křídel.

“ Jsme specialisté na hubení škodlivých hlodavců, hmyzu a patogenních mikroorganismů, na trhu působíme více než 30 let... ”

Způsob života a potrava

Šváb obecný je velmi dobře přizpůsobený pro přežití ve venkovním prostředí. Většinu venkovních populací lze nalézt žijící pod kompostem nebo v listové hrabance nebo opadu. V městských oblastech lze nalézt šváby obecné žijící ve velkých koloniích v kanalizaci. Šváb obecný je znám pro svou preferenci k odpadkům, špíně, nebo rozkládajícím se materiálům. Tyto švábi jsou velmi závislí na vodě. I když studie prokázaly, že mohou přežít až měsíc bez potravy, nepřežijí déle než dva týdny bez vody.

Rozmnožování

V průměru dospělý samec švába obecného žije 110 až 160 dnů, zatímco samice může žít 35 až 180 dnů. Během této doby, jediná samice může produkovat přibližně osm ooték (ochranný obal vajec), s přibližně 16 vejci. Přibližně 30 hodin poté, co vyprodukuje ootkéku, ji vypustí v bezpečném prostředí, kde zůstane, až do doby, kdy se začnou líhnout noví jedinci. Doba vývoje švába obecného je výrazně ovlivněna ročním obdobím. V teplejších měsících může být čas potřebný k vývoji od vajíčka až po dospělého jedince až 200 dní, v chladnějším období nebo během pozdních podzimních a zimních měsíců může vývoj trvat až 800 dnů.