Forficula auricularia | Hmyz | Škvoři | |

Škvor obecný je 1 až 2 cm dlouhý. Tělo je kaštanově hnědé až tmavě hnědé, končetiny žluté až oranžové. Jejich typický znak jsou klíšťky na konci zadečku, u samic jsou menší, u samců větší. Pod krovkami jsou složená poměrně velká křídla ve tvaru vějíře.

“ Jsme specialisté na hubení škodlivých hlodavců, hmyzu a patogenních mikroorganismů, na trhu působíme více než 30 let... ”

Způsob života a rozmnožování

Škvor obecný je všežravý, aktivní je v noci, přes den je v úkrytu. Křídla má vyvinutá dostatečně, aby mohl létat bez větších problémů. Při letu škvor není obratný, a proto létá jen velmi vzácně. Křídla vysunuje a zasunuje klíštkami. Samice se velmi pečlivě starají o larvy a vajíčka, obvykle mohou na jaře či na podzim naklást do hnízda v zemi 20 až 50 vajíček. Vajíčka pravidelně olizují a přendavají, tím udržují správnou vlhkost, aby vajíčka nevyschla či neplesnivěla. Larvy jsou se samicí až do svého druhého svlečení. Je časté, že samice zemře přímo v hnízdě a pak slouží larvám jako potrava. Délka života je zhruba až rok a půl.